OSP Czersk przygotowała coś specjalnego dla najmłodszych - konkursy wodne.
Dla zwycięzców zostaną przygotowane nagrody !

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU!

W wydarzeniu wraz ze swoimi pojazdami wezmą udział Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych DRAGON oraz Bractwo Motocyklowe MAGNETO.

Możesz pomóc już teraz - TUTAJ
https://zrzutka.pl/pomoz-arkowi

Arek 5 czerwca uległ wypadkowi. Wskutek nieudanego skoku do wody doznał urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym od C4 do C7. Rdzeń kręgowy jest zmiażdżony. W konsekwencji uszkodzenia rdzenia kręgowego Arek doznał paraliżu kończyn dolnych i niedowładu kończyn górnych.Podczas hospitalizacji w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy doszło do niewydolności oddechowej. Kilka dni po wypadku lekarze postanowili przenieść Arka z oddziału neurochirurgi na oddział intensywnej terapii.Płuca Arka były zmiażdżone i stłuczone, doszło do obustronnej odmy płuc.W tym momencie zaczęła się walka o życie Arka... W ostatniej chwili lekarze z oddziału intensywnej terapii uratowali go robiąc zabieg drenażu jamy opłucnej. Po miesięcznej walce o życie i wielu zmianach jakie zachodziły w organizmie Arka, jego płuca się zregenerowały. Po tym co przeszedł jego płuca są niewydolne oddechowo, za Arka oddycha respirator. Oddech Arka na chwilę obecną jest za słaby aby poradził sobie bez respiratora. Każdego dnia czekamy i modlimy się aby oddychał samodzielnie.
Obecnie przebywa w Szpitalu w Chojnicach na oddziale intensywnej terapii. Pomimo niewydolności płuc Arek intensywnie ćwiczy z rehabilitantem, a w wolnej chwili ćwiczy sam. Na chwilę obecną najważniejsze jest aby znaleźć dla Arka jak najszybciej i jak najlepszy ośrodek ,w którym będzie mógł być wentylowany i intensywnie rehabilitowany. Niestety w takich ośrodkach brakuje miejsc i są długie kolejki oczekiwania na przyjęcie, dlatego zapewniamy mu jak najwięcej dodatkowej rehabilitacji.

Przed Arkiem jeszcze bardzo długa droga do powrotu do zdrowia , ale wierzy w to ,że mu się uda. :) Cieszą go każde najmniejsze postępy i napełniają go nadzieją, że wróci do sprawności z przed wypadku.

Aby ułatwić Arkowi powrót do jak największej sprawności potrzebuje odpowiedniej opieki, sprzętu medycznego, leków, a przede wszystkim intensywnej rehabilitacji.

Liczy się każda najmniejsza pomoc, każda złotówka.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.