18-08-19
Powiat chojnicki. Na drugim miejscu znalazł się Łąg
Swornegacie – najpiękniejszą wsią w powiecie

Najpiękniejszą wsią na terenie powiatu chojnickiego są Swornegacie, które zajęły pierwsze miejsce w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2019”. Na drugim miejscu znalazł się Łąg, a na trzecim Czyczkowy.


Miejscowość Swornegacie ma swój wspaniały, niepowtarzalny styl. Drewniane chaty, przed nimi rzeźby, kwiaty...   |  fot. UG Chojnice

Komisja przy ocenie brała pod uwagę ogólny wygląd wsi, dbałość o środowisko przyrodnicze, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi i charakteru wiejskiego, a także formy aktywizacji i zaangażowania mieszkańców.

Z kolei w przypadku zagrody oceniano ład i porządek siedliska, stan sanitarny posesji i jej wpływ na środowisko przyrodnicze. Pierwsze miejsce przypadło zagrodzie Sylwii i Zbigniewa Szczepańskich w Żabnie w gminie Brusy. Na drugiej pozycji uplasowali się Teresa i Jan Landowscy z Krojant.

Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas Święta Powiatu Chojnickiego.

UG Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.