19-08-19
Gm. Czersk. Rozgrywki A i B - klasy
Wielkie emocje i zwycięstwo Borowiaka!

Na inaugurację A – klasy Borowiak wybrał się na derby powiatu do Agry Ostrowite.

Już w ósmej minucie spotkania Patryk Duda pokazał, że jest w kapitalnej dyspozycji i po minięciu bramkarza zdobył pierwszego gola. MLKS podwyższył wynik meczu już 15 minucie, kiedy to Patryk Duda z bocznego sektora boiska dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Karola Kortasa, 0:2 dla gości. Niedługo potem kilka niebezpiecznych sytuacji mieli gospodarze, jednak ich strzały były niecelne, bądź stwarzane sytuacje zatrzymywały się na formacji obrony. W 40 minucie spotkania sędzia dopatrzył się rzutu karnego, na wbiegającym w pole karne Piotrze Tuszkowskim. Futbolówkę w pole karne zagrał nie kto inny, jak Patryk Duda. Do wykonania jedenastki podszedł Kacper Skowroński, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, co ustaliło wynik po 45 minutach spotkania na 0:3.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie, bo na boisku zaczęła przeważać Agra, która starała się pokrzyżować plany Borowiakowi w dowiezieniu trzech punktów. W 69 minucie bezpośrednio po stałym fragmencie gry z odległości 18 metrów gola zdobył Szymon Jędrzejewski. Mocne kąśliwe uderzenie poleciało wprost na golkipera Borowiaka – Rafała Sojkę, który próbował odbić futbolówkę w boczną strefę boiska, jednak na nasze nieszczęście piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Jak się później okazało było to jedyne trafienie gospodarzy. Przez pewien czas po zdobyciu gola Agra usiłowała strzelić kolejną, kontaktową bramkę. Piłkarzy Borowiaka jednak ten wynik nie zadowalał. Kapitan drużyny – Marek Kaszubowski, jako pierwszy dał sygnał do kontrataku, zmuszając przeciwników do obrony. Kilkukrotnie dzięki jego dograniom piłkarze ofensywni mieli możliwość oddania strzału na bramkę gospodarzy. Tuż przed samym zakończeniem spotkania Borowiak dopiął swego. Patryk Duda po podaniu od Marka Kaszubowskiego, sprytnie minął obrońców i uderzył z narożnika pola karnego podwyższając wynika na 1:4. Podobnie wyglądała ostatnia akcja meczu, kiedy to Patryk Duda ograł zawodników formacji defensywnej, wpadł w pole karne, minął wybiegającego bramkarza i oddał strzał z ostrego kąta, ustalając wynik spotkania na 1:5. Uwagę warto również zwrócić na Marka Kitowskiego, który udanie powrócił na „stare śmieci” z Polonii Gdańsk.

Młody zespół Borowiaka dobrze rozpoczął zmagania w A-klasie. Nie popadajmy jednak w hura optymizm, gdyż liga jest długa. Powinniśmy również pamiętać, że zeszłoroczne spotkanie inaugurujące rozgrywki w lidze okręgowej Borowiak wygrał aż 0:3 z Chojniczanką Chojnice. Niestety finał tamtych potyczek jest nam dobrze znany. Kolejne spotkanie Borowiak rozegra na własnym obiekcie. Przeciwnikiem będzie Styna Godziszewo, która jest jednym z kandydatów do awansu. Mecz odbędzie się w niedzielę (25.08.19r.) o godzinie 15.00.