19-08-19
Powiat chojnicki. 71 mandatów karnych,2 wnioski do sądu oraz 64 pouczeń
Podsumowanie „Sierpniowego weekendu”
w powiecie chojnickim

Od 14 do 18 sierpnia chojniccy policjanci prowadzili działania o nazwie "SIERPNIOWY WEEKEND". W tych dniach nad bezpieczeństwem osób mieszkających i wypoczywających w powiecie chojnickim czuwało w sumie 180 funkcjonariuszy, zarówno z Referatu Ruchu Drogowego oraz wydziału prewencji. Policjanci odnotowali 17 niegroźnych kolizji oraz 1 wypadek, zatrzymali kierowcę auta po użyciu alkoholu, nietrzeźwego motorowerzystę, a także zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Podczas tych działań przebadali blisko 150 kierowców na zawartość alkoholu, ukarali mandatami karnymi ponad 70 uczestników ruchu drogowego oraz zastosowali ponad 60 pouczeń .

Porównując tegoroczny długi sierpniowy weekend z rokiem poprzednim można zdecydowanie powiedzieć, że był spokojniejszy i bezpieczniejszy na naszym terenie pod względem zdarzeń drogowych. Pomimo, że trwał on 5 dni, zarówno wypadków, jak i osób w nich poszkodowanych było mniej niż w roku ubiegłym.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o 17 niegroźnych kolizjach oraz pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego do którego doszło przy ul. Kościerskiej na przejściu dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia 66-letnia mieszkanka Chojnic z urazem ręki została przewieziona do szpitala, a kierowcy zostało zarzynane prawo jazdy. Podczas tych działań pn. „Sierpniowy weekend” policjanci zatrzymali także prawo jazdy kierowcy auta, który po użyciu alkoholu spowodował kolizję z BMW na jednej z ulic Czerska.

Ponadto funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących przez nasz powiat skontrolowali blisko 200 pojazdów i przebadali około 150 kierowców na zawartość alkoholu. Mundurowi nałożyli 71 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski do sądu oraz zastosowali 64 pouczenia.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdzie ruch jest o wiele większy niż podczas innych miesięcy w roku. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, zadbajmy zatem wspólnie o bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych oraz innych uczestników ruchu.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.