2-06-15
Czersk. W zawodach rozegrano łącznie 6 wyścigów ze wspólnego startu dla wszystkich Optymistów i odrębnego dla klasy Vaurien
XVII Integracyjne Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Czerska
Czersk - Ostrowite 2015

W minioną sobotę i niedzielę (30-31.05.) na Jeziorze Ostrowite rozegrano już siedemnaste Integracyjne Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Czerska. Młodzi, a często nawet bardzo młodzi żeglarze rywalizowali w klasach Optymist (OPP) i Vaurien, przy czym klasa OPP podzielona była według rodzajów łodzi na trzy grupy: Artom, tup UKS oraz te najszybsze – regatowe. Taki podział pozwala rozgrywać regaty w stosunkowo niewielkich i podobnych pod względem możliwości grupach zawodników.

Tegoroczne warunki pogodowe nie były dla żeglarzy łatwe. Mieliśmy trochę słońca i chmur, a choć nie utrudniał żeglowania deszcz to wiatr był kapryśny i chwilami zbyt silny. Jak to więc czasem bywa i tym razem nie obyło się bez wywrotek. Żeglarze jednak świetnie sobie radzili i najczęściej, (czasem z pomocą trenerów), umieli postawić łódkę wylać z niej wodę i kontynuować  ściganie. Mimo mokrych ubrań i chłodu wody satysfakcja oraz radość z żeglowania były wielkie. Dzięki czujnemu oku trenerów, opiekunów i sędziów nikomu nic złego się nie stało, a niezapomnianych wrażeń z tej żeglarskiej przygody pozostanie mnóstwo.

W zawodach rozegrano łącznie 6 wyścigów ze wspólnego startu dla wszystkich Optymistów i odrębnego dla klasy Vaurien. Do klasyfikacji przyjęto 5 najlepszych wyników każdej łódki. W naszych regatach wzięło udział prawie 50 zawodników z 7 zaprzyjaźnionych klubów: UKS „Florek” Sierakowice, UKS „Wiking” Kamienica Królewska, UKŻ „Wodniak” Piła, UKS „Dwójka” Rogoźno, KŻ „Vi-King” Człuchów oraz gospodarze UKS „Jedynka” Czersk i MUKS „Razem” Czersk.


Ostateczna klasyfikacja:


Optymist Artom

I miejsce: Paweł Nowakowski - UKS „Dwójka” Rogoźno

II miejsce: Alan Kolasiński - MUKS „Razem” Czersk

III miejsca: nie przyznano (pozycje startowe ex-aequo pozostałych) – puchar zbiorowo dla zawodników MUKS „Razem” Czersk z uwagi na największą liczbę zawodników.

 

Opymist UKS

I miejsce: Grzegorz Czapiewski  - UKS „Jedynka” Czersk

II miejsce: Kacper Śleszyński - UKS „Wiking” Kamienica Królewska

III miejsce: Bartosz Młyński - UKS „Florek” Sierakowice

 

Optymist regatowy

I miejsce: Bartosz Bojarski - KŻ „Vi-King” Człuchów

II miejsce: Żaneta Bonin - KŻ „Vi-King” Człuchów

III miejsce: Jakub Dąbrowski - UKS „Dwójka” Rogoźno

 

Vaurien

I miejsce: Filip Gruchała Węsierski, Artur Damps - UKS „Wiking” Kamienica Królewska

II miejsce: Adrian Wenta, Patryk Mielewczyk - UKS „Wiking” Kamienica Królewska

III miejsce: Michał Damps, Mateusz Weber - UKS „Florek” Sierakowice

Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej zdobył UKS „Wiking” Kamienica Królewska.

Specjalne upominki przyznano także najmłodszym zawodnikom, a wręczył je specjalny gość regat, nestor żeglarstwa śródlądowego w Polsce Pan Czesław Gierszewski. Wszyscy zawodnicy i trenerzy obdarowani zostali skromnymi upominkami i materiałami promocyjnymi.

Trzeba podkreślić, że głównym fundatorem pucharów i oficjalnym patronem całej imprezy jest Burmistrz Czerska (Gmina Czersk). Nagrody rzeczowe dla zawodników i piękne wydawnictwa promocyjne przekazały nam wspólnie Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” i Lokalna Grupa Działania „Sandry Brdy”.

Otrzymaliśmy także cenne wsparcie od piekarni Pana Romana Sijki i Pana Bogusława Sobieraja z masarni Pana Henryka Czerwickiego, sklepu ABC Państwa Mausolf oraz od znanej chojnickiej firmy produkującej wiosła Pana Czesława Szmaglińskiego. Zawody zostały sprawnie przeprowadzone od strony sędziowskiej, a zapewnili to bez wynagrodzenia Panowie Czesław Sikora (sędzia główny) i Kamil Sikora (biuro i obsługa komputerowa). Cenną pomoc uzyskaliśmy od przemiłej grupy wolontariuszek (z czerskiego LO i SP 1), a także zaangażowanych i licznych pracowników Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.

Duchowe wsparcie dla żeglarzy, odprawiając polową mszę św., zapewnił ks. Prałat Henryk Kotlenga.

Za wszystkie drobne i większe przejawy pomocy oraz wsparcia, jako organizatorzy tegorocznych regat serdecznie dziękujemy.

MUKS „Razem” przy  Zespole Szkół Specjalnych w Czersku


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.