29-07-15
Region. Repertuar koncertu organowo-kameralnego
Kolejny koncert w ramach Festiwalu Organowego w Tucholi

Trwa V Letni Festiwal Organowy w Tucholi. W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia br., w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu Karola Lipińskiego-Brańka i Adama Klareckiego.


Repertuar koncertu organowo-kameralnego:
1. Heinrich I. Biber (1844-1704) - Passacaglia g-moll na skrzypce solo
2. J. S. Bach (1685-1750) – Partita chorałowa O Gott, du frommer Gott  BWV 767
3. Johann Sebastian Bach – 1 Sonata h-moll na skrzypce i klawesyn, BWV 1014
Adagio • Allegro • Andante • Allegro
4. Johannes Brahms (1833-1897) – Preludium i fuga a-moll
5. Sergiusz Rachmaninow (1873-1943) – Vocalise
6. Jehan Alain (1911-1940) – Litanies.

Karol Lipiński-Brańka ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie skrzypiec. Doskonalił się na wielu kursach mistrzowskich. Laureat „8 wspaniałych”, Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej (2006) i stypendysta Prezydenta Częstochowy. Prowadzi działalność koncertową – występuje również za granicą (Chiny, Włochy, Wielka Brytania i in.). Jako członek Kapeli Jasnogórskiej dokonywał nagrań muzyki archiwum klasztoru. Konsultant muzyczny w Teatrze „Sztampa”(2012).Dyrektor artystyczny Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. Wiceprezes Stowarzyszenia im. Eugeniusza Brańki. Prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

Adam Klarecki urodził się w 1969 roku w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Państwową Szkołę Muzyczną II st. ukończył w klasie Jana Adamowicza w Wałbrzychu. Studia na wydziale instrumentalnym odbywał w Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu, najpierw w klasie prof. Romualda Sroczyńskiego, a później w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego. Dyplom uczelni uzyskał w 1994 roku. Brał udział w licznych kursach interpretacji organizowanych przez uczelnie muzyczne. Swoją działalność koncertową rozpoczął w 1993 roku. Prowadzi ją w kraju i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Niemcy). Od 1995 roku mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego „Katedralne Koncerty Organowe” we Włocławku. Należy do inicjatorów festiwalu organowego w kościele farnym w Chełmnie, bierze udział w organizacji koncertów organowych w innych kościołach regionu. W 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jesienią 2011 roku nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku.

mat. Urząd Gminy w Tucholi


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.