30-07-15
Czersk. "
Pomoc ma trafiać do tych najbardziej potrzebujących"
Dyrektor MGOPS: Potrzebujemy pracowników

Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czersku poszukuje osób do pracy. W ubiegłym tygodniu zakończył się nabór na wolne stanowiska, trzy w MGOPS (2 pracownik socjalny, 1 asystent rodziny) oraz jedno w Środowiskowym Domu Samopomocy (psycholog/terapeuta).

- Zgłosiło się bardzo mało osób - mówi dyrektor Alina Kaszkiel - Suska. - Mamy wolne miejsca, ponieważ wcześniej kilku dotychczasowych  pracownicy zrezygnowało z różnych powodów (urlop bezpłatny, przejście na emeryturę, rezygnacja z pracy). Chciałam zaapelować, aby osoby zainteresowane pracą w MGOPS przynosiły swoje oferty. Nawet jeśli nie od razu, to w przyszłości możemy odezwać się do konkretnych kandydatów.

- Pracuję na stanowisku dyrektora od ponad miesiąca. Na bieżąco nadzoruję pracę moich podwładnych. Niestety już teraz widać, że niektóre osoby wnioskujące o pomoc wręcz naciągają przepisy, chcąc otrzymać jak najwięcej środków finansowych. Musimy weryfikować spływające wnioski, ale do tego potrzeba więcej pracowników. Pomoc ma trafiać do tych najbardziej potrzebujących, dlatego będziemy prowadzili kontrole, również na miejscu w domach zgłaszających się do nas mieszkańców - zapowiada dyrektor.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.