21-08-15
Gm. Czersk. Rozmowy z kandydatami 24 sierpnia
Konkurs na dyrektora Ośrodka Kultury w Rytlu.
Wpłynęło siedem ofert, w drugim etapie trzy osoby


Trwa postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury w Rytlu. Przypomnijmy, burmistrz Jolanta Fierek ogłosiła konkurs w związku z upływem okresu powołania Haliny Wika Czarnowskiej.

Swoje oferty zgłosiło siedem osób. „W wyniku wstępnej selekcji na ww. stanowisko pracy do II etapu rekrutacji zakwalifikowali się kandydaci spełniający wymagania niezbędne określone w ogłoszeniu: Małgorzata Kowalewska – Remisz z Czerska, Agnieszka Mundra z Łęga, Jadwiga Zagozda z Chojnic. Rozmowy z kandydatami odbędą się w dniu 24 sierpnia 2015r. od godz. 10.00 – informuje przewodniczący komisji konkursowej Grzegorz Klauza. (zobacz informację w BIP Gminy Czersk: TUTAJ)

Do konkursu stanęła również była już dyrektor OK w Rytlu Halina Wika Czarnowska. W mediach pojawiła się informacja burmistrz Jolanty Fierek, że oferta dotychczasowej dyrektor nie może przejść pozytywnie oceny formalnej w konkursie, ponieważ nie posiada ona wyższego wykształcenia, które jest jednym z wymogów.

Do sprawy odnosi się burmistrz Jolanta Fierek.
- Przyjęło się już w Polsce, że powinny być podejmowane działania pobudzające ludzi do podnoszenia swojego wykształcenia. Takim bodźcem do studiowania jest z pewnością wymóg posiadania wyższego wykształcenia dla osób piastujących funkcje kierownicze w różnych instytucjach. Stąd pojawiły się takie a nie inne warunki w ogłoszeniu konkursowym na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury w Rytlu. Pomimo braku obowiązku umieszczania w regulaminie w/w rozwiązań zdecydowałam się na ich wprowadzenie. Nie wiem czy konkurs zostanie rozstrzygnięty. Jeżeli nie, to być może wymagania co do wykształcenia zostaną obniżone  - mówi Jolanta Fierek, burmistrz Czerska.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.