31-10-15
Gm. Czersk.Rajd rowerowy
LAS  ZAPRASZA  - ŚLADAMI ŚWIĘTEGO HUBERTA

Nadleśnictwo Rytel oraz Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapraszają na rajd rowerowy, który odbędzie się w sobotę 7.11.2015 r. Rajd jest kolejną imprezą z cyklu „Las zaprasza”, tym razem pod hasłem „Śladami św. Huberta”. Trasa liczy około 30 km i przebiega przez piękne tereny Nadleśnictwa Rytel i Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00 przy Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie. Potem przejedziemy obok miejsca pamięci zwanego Hubertówką, wzdłuż Jez. Niedźwiedź, miejscowość Bachorze, odwiedzimy sześćsetletni pomnik przyrody znajdujący się już na terenie paku narodowego znanym pod nazwą „Dąb Bartuś”, następnie pojedziemy wzdłuż Jez.Wielkie Krzywce. Dalej poruszać się będziemy piękną widokową trasą zwaną „Pętlą Lipnickiego”, zmierzając ostatecznie do Klosnowa.

Po wycieczce pełnej estetycznych przeżyć , zapraszamy wszystkich na ognisko i ciepły posiłek z wojskowej kuchni polowej oraz słodki akcent , który umili dodatkowo dzień pełen wrażeń, spędzony w przepięknej scenerii lasów Parku Narodowego „Bory Tucholskie” oraz Nadleśnictwa Rytel. Uczestnicy rajdu z ust pracowników parku i nadleśnictwa usłyszą wiele leśnych i przyrodniczych ciekawostek oraz wysłuchają ciekawych opowieści o św. Hubercie i wielkim społeczniku doktorze Janie Łukowiczu.

Udział w rajdzie jest oczywiście bezpłatny, uczestnicy spotkania ponoszą tylko koszty zakupu biletów wstępu do parku (poza mieszkańcami gminy Brusy i Chojnice oraz posiadaczami Karty Dużej Rodziny). Bilety w cenie 3zł oraz 1,5 zł ulgowy będzie można nabyć  w miejscu spotkania.

Ilość uczestników rajdu jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane będą pod nr 52 39 85 613, codziennie w dni robocze do 5.11.2015r. w godzinach 8:00 – 10:00.

Fot.B.Grabowska
Fot.M.Chybowska


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.