13-11-15
Gm. Czersk. W
yjątkowa lekcja historii
„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…”

Już we wtorek, 10 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu obchodzili 97.urodziny Polski. Na tę wyjątkową okoliczność założyli odświętny strój i przypięli biało-czerwone kotyliony. Nie zabrakło także chorągiewek  w narodowych barwach.

Na szczególną uwagę zasługuje program artystyczny przygotowany przez uczniów z klasy VI pod kierunkiem pana Rafała Żywickiego. Złożyły się na niego pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Do tego słowno – muzycznego przekazu została dołączona prezentacja multimedialna, przygotowana przez Krzysztofa Mleczka obrazująca wydarzenia, o których mówili i śpiewali uczniowie. Cała inscenizacja miała charakter przekrojowy. Zostały przedstawione dzieje Polski od okresu zaborów do czasów nam współczesnych. Starannie dobrany repertuar sprawił, że nawet ci młodsi widzowie zrozumieli zawarte w nim treści. To była wyjątkowa lekcja historii i na pewno na długo pozostanie w pamięci młodych Polaków.

Opracowała: Ewa Pęczak
Zdjęcia: Mariola Kolińska


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.