13-11-15
Czersk. Możliwość specjalizacji zawodowej w służbie
Policjanci przybliżają zasady służby w policji uczniom
klasy mundurowej w czerskim LO

W ramach współpracy Komisariatu Policji w Czersku oraz miejscowego Zespołu Szkół Licealnych realizowane są spotkania funkcjonariuszy policji z uczniami.  Inicjatywa jest realizowana w ramach doskonalenia zawodowego w klasach o profilu mundurowym.  Młodzi fascynaci munduru słuchają prelekcji i poznają perspektywy rozwoju zawodowego w policyjnych szeregach.

W ciągu ostatnich trzech lat cyklicznie odbywają się spotkania w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku z policjantami. W czasie spotkań funkcjonariusze przedstawiają licealistom strukturę formacji, charakter służby w jej poszczególnych pionach i proces rekrutacji do policyjnych szeregów oraz omawiają zasady hierarchii i zależności służbowej w policji . Duże zainteresowanie młodzieży wzbudza możliwość specjalizacji zawodowej w służbie.

Spotkanie z policjantami ma na celu zachęcać młodzież klas mundurowych do związania zawodowej ścieżki z policyjnym mundurem, ale również do bieżącego pogłębiania swej wiedzy i rozwijania indywidualnych zainteresowań. Chodzi o to by w przyszłości, wspierając szeregi policyjnej formacji, mogli łączyć pasję do służby ze swoimi pozostałymi zainteresowaniami.

KPP Chojnice

 

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.