27-11-15
Czersk. 1 grudnia w Ośrodku Kultury
Uroczysta sesja Rady Miejskiej. Nadanie
tytułu - Zasłużony dla Czerska

Na wniosek burmistrza w dniu 1 grudnia 2015 r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Porządek obrad:

1.            Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.            Referat okolicznościowy nt. XXV-lecia samorządu w Czersku.

3.            Laudacja na cześć Krzysztofa Gogolewskiego.

4.            Przedstawienie uchwały Kapituły opiniującej nadanie tytułów „Honorowy Obywatel Czerska” oraz „Zasłużony dla Czerska”.

5.            Podjęcie uchwał w sprawie:

a)            nadania tytułu „Zasłużony dla Czerska” Krzysztofowi Gogolewskiemu – XIII/…….../15,

b)           nadania skwerowi u zbiegu ulic Generała Bema i Starogardzkiej w Czersku nazwy – „Skwer im. Krzysztofa Gogolewskiego” – XIII/………/15.

6.            Wręczenie medalu „Zasłużony dla Czerska”.

7.            Wystąpienia zaproszonych gości.

8.            Zakończenie sesji.

mat. UM Czersk


Materiały na sesję: TUTAJ

 

Aktualizacja
28-11-15

Przewodniczący RM drugi raz zwołuje sesję
Po publikacji powyższego programu uroczystej sesji zgłosił się do redakcji czytelnik (27.11.), który zauważył, że sesja może być zwołana wadliwie.
Chodzi o zapis w statucie gminy Czersk, który brzmi: „Na wniosek Burmistrza lub co najmniej 1/4 ustawowego składu Rady Przewodniczący zobowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od daty złożenia wniosku (…).”

Z materiałów sesyjnych wynika, że wspomniany wniosek burmistrz złożyła do przewodniczącego w dniu 12 listopada, a planowana uroczysta sesja ma odbyć się w dniu 1 grudnia, czyli po upływie 7 dni od złożenia wniosku. W tej sytuacji czytelnik mówi, że uchwały podejmowane na sesji mogą być nieważne.

Z jego wątpliwościami zadzwoniliśmy w piątek (27.11.) ok. godz. 16.30 do przewodniczącego Rady Miejskiej, który po przeanalizowaniu sprawy zdecydował o odwołaniu uroczystej sesji z powyższym porządkiem obrad. Jednocześnie, na kolejny wniosek burmistrza, złożony jeszcze w piątek (27.11.), zwołał po raz kolejny sesję, z tym samym porządkiem obrad i w takim samym terminie.

Dlaczego?

- Już przy złożeniu wniosku burmistrz miałem wątpliwości co do wskazanego terminu sesji, wykraczającego ponad okres 7 dni od złożenia wniosku. Skonsultowałem tę kwestię z radcą prawnym Grażyną Ziehlke, która oznajmiła mi, że jeśli burmistrz wskazała konkretną datę zwołania sesji, to nie ma prawnych przeciwwskazań. Jednak po zgłoszeniu zastrzeżeń przez czytelnika portalu wizjalokalna.pl, postanowiłem odwołać i ponownie zwołać sesję w dniu 1 grudnia, aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz uciąć spekulacje w sprawie prawomocności sesji - wyjaśnia Grzegorz Kobierowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku.

(red)

 

 

 

 

Od redakcji:
Na wniosek osoby zainteresowanej możliwość dodawania komentarzy pod artykułem została zablokowana.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.