20-12-15
Czersk. Kilkuset mieszkańców gminy uczestniczyło w przedświątecznym spotkaniu
CZERSKIE BETLEJEM 2015

W niedzielę 20 grudnia na Placu Ostrowskiego odbyło się kolejne, czwarte już, Czerskie Betlejem. Kilkuset mieszkańców gminy uczestniczyło w przedświątecznym spotkaniu, gdzie nie zabrakło życzeń składanych przez reprezentantów lokalnej społeczności, smacznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez panie z Łęga, Będźmierowic, Łęga Kolonii oraz Klaskawy.  Ponadto barszcz przygotował pan Romana Sijka (Hotel ROAL), a pierniki cukiernia "Landus".

Harcerze przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju. Dzieci i nie tylko, zostały obdarowane łakociami. Na scenie kolędy wykonał zespół Rytel.pl z przyjaciółmi z Chojnic oraz młodzież z czerskiego i rytelskiego ośrodka kultury.

Do organizacji włączyli się:
- Harcerze z Łęga i Czerska z opiekunami Panią Kamilą Janikowską, Panią Sabiną Redzimską oraz Panem Marianem Szmaglińskim
- Pastuszkowie ze Szkoły w Gotelpiu oraz Pani Dyrektor
- Druhowie Strażacy
 
O piękny wystrój sceny, placu i szopki betlejemskiej zadbały:
- Pani Danuta Sękowska
- Pani Grażyna Dziekan
- Pani Elżbieta Łangowska
 
Dziękujemy również sponsorom:
- Firmie GALMETAL Państwa Gajli
- Bankowi Spółdzielczemu w Skórczu
- Firmie SPR Polska Państwa Pruskich
- Firmie Pasieka Rodzinna "OSKA" Pana Wiesława Ossowskiego
- Firmie Usługi Leśne Pana Szarmacha
- Panu Rafałowi Galikowskiemu

(red), OK Czersk

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.