22-01-16
Powiat chojnicki. Sąd zdecydował, że podejrzany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie
Skradzione auta odnalezione w warsztacie
samochodowym w Chojnicach


Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odzyskali dwa auta kradzione na terenie Niemiec i Słupska. Zabezpieczyli także części samochodowe, karoserie i podzespołu oraz trzy samochody, które mają „przebite” numery. Do aresztu trafił 37-letni właściciel warsztatu samochodowego. A to dopiero początek sprawy.


Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy  zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zdobyli informacje, które zaprowadziły ich do Chojnic, w województwie pomorskim. Tam, na terenie warsztatu samochodowego zatrzymali właściciela, którego podejrzewali o przestępcze kontakty. Policjanci zabezpieczyli tam elementy samochodów i karoserii, części samochodowe oraz podzespoły.

W warsztacie tym kryminalni zabezpieczyli także vw tiguan z przełamaną stacyjką zapłonową, który jak wynika z policyjnych systemów informatycznych, został skradziony na terenie Niemiec 8 stycznia tego roku.  Ponadto, policjanci znaleźli częściowo już pociętego mercedesa benz klasy S, który został skradziony w tym tygodniu, w nocy z niedzieli na poniedziałek  (17/18.01.2016r.) na terenie Słupska.

W warsztacie policjanci z Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Chojnic zabezpieczyli także 3 inne samochody, których pochodzenie będą wyjaśniać, gdyż auta te mają widoczne ślady ingerencji w pola numerowe lub też widoczną niezgodność tych numerów. Są to auta m-ki BMW 1, BMW 5 i suzuki grand vitara.

W obiekcie tym policjanci przejęli kilkadziesiąt elementów od samochodów posiadających numery pozwalające na identyfikację samochodów, z których pochodziły. Do policyjnego aresztu trafił 37-letni właściciel warsztatu, który usłyszał dziewięć zarzutów dot. paserstwa. Wczoraj (21.01) prokurator wnioskował do sądu o jego aresztowanie. Sąd zdecydował, że podejrzany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Teraz, kryminalni będą ustalać od kogo kupowane były kradzione samochody, kto dokonał ich kradzieży, a także będą ustalać osoby, które brały udział w tej przestępczej działalności. Śledztwo prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.
  


KWP Bydgoszcz


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.