26-01-16
Gm. Czersk. Sołtys przekazał petycję burmistrz Czerska
Mieszkańcy sprzeciwiają się likwidacji szkoły w Gutowcu

Dziś (26.01.) rano sołtys Zbigniew Krzoska w imieniu mieszkańców sołectwa Gutowiec przekazał na ręce burmistrz Jolanty Fierek wniosek o pozostawienie w tej miejscowości filialnej szkoły podstawowej.

Pismo podpisało 81 osób, które sprzeciwiają się likwidacji placówki (treść wniosku poniżej). Przypomnijmy, władze samorządowe chcą zamknąć szkołę, ponieważ koszty jej funkcjonowania są zbyt duże (zobacz artykuł: tutaj).

- Oszczędności gminy z tytułu zamknięcia szkoły w Gutowcu nie będą duże skoro pracę mają znaleźć panie nauczycielki. Mówimy o kwocie kilkunastu, ewentualnie kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Spotkanie z rodzicami ma odbyć się 4 lutego o godz. 14.00 w szkole. Poprosiłem już panią burmistrz, aby zebranie przenieść do świetlicy wiejskiej oraz zmienić godzinę, na np. 17.00. Chodzi o to, by więcej osób mogło zapoznać się z argumentami władz. Po otrzymaniu odpowiedzi poinformuję mieszkańców o ostatecznym terminie i miejscu spotkania. Wiem, że nie tylko rodzice obecnych uczniów są zainteresowani funkcjonowaniem placówki w Gutowcu. Również młode małżeństwa lub rodzice dzieci kilkuletnich chcą pozostawienia szkoły – mówi Zbigniew Krzoska, sołtys Gutowca.

(red)


 


Petycję w imieniu mieszkańców, rady sołeckiej oraz radnej Lucyny Zawiszewskiej przekazał w gabinecie burmistrz sołtys Gutowca.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.