2-04-16
Gm. Czersk. Na miejscu znaleziono tablicę rejestracyjną
Spowodował kolizję i uciekł…
Wydmuchał ponad 3,5 promila


41 - letni mieszkaniec gm. Czersk spowodował wczoraj (1.04.) w Łęgu kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Do stłuczki doszło ok. godz. 22.30. Mężczyzna najprawdopodobniej chciał wyjechać osobowym autem z ul. Długiej na ul. Chojnicką. Nie zauważył ciężarówki jadącej berlinką w kierunku Starogardu Gdańskiego. Uderzył w jej prawe, przednie koło. Samochód ciężarowy miał lekko uszkodzony zderzak. Po spisaniu danych, kierowca kontynuował podróż.  

Policjanci szybko odszukali sprawcę kolizji, ponieważ na miejscu została... tablica rejestracyjna osobówki. Szofera osobowego volvo funkcjonariusze zastali na jego posesji, siedział w swoim aucie, którym kilkanaście minut wcześniej uderzył w ciężarówkę. Okazało się, że mieszkaniec gm. Czersk był kompletnie pijany, miał ponad 3,5 promila w wydychanym powietrzu.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji. Na miejscu zdarzenia interweniowali druhowie z Łęga i Czerska.

(red)

Odcinek drogi krajowej 22, na którym doszło do stłuczki posprzątali druhowie z Łęga i Czerska:


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.