3-04-16
Czersk. Rejestracja komitetów wyborczych zakończy się 4 kwietnia
Klub radnych Nasza Gmina
popiera kandydaturę Anatola Griniewicza


Publikujemy oświadczenie opozycyjnego klubu radnych „Nasza Gmina” w sprawie wyborów uzupełniających w gminie Czersk, w okręgu nr 12.

„Klub radnych „Nasza Gmina” informuje, że nie będzie tworzył własnego komitetu wyborczego i wystawiał  kandydata w ramach wyborów uzupełniających.  Nasz reprezentant z ostatnich wyborów startujący z tego okręgu nie zdecydował się na kandydowanie z uwagi na powiązania rodzinne z innym zdeklarowanym kandydatem. Ponadto wystawianie zbyt wielu osób spowoduje niepotrzebne rozbicie  głosów. Zamierzamy poprzeć na radnego Pana Anatola Griniewicza, którego  traktujemy jako kontrkandydata dla obecnej władzy.
Uważamy, że jest to silny pretendent do funkcji radnego. Cenimy go jako człowieka i lekarza. Z uznaniem patrzymy nie tylko na fakt asymilacji z naszym czerskim społeczeństwem ale i jego aktywność społeczną. Liczymy na to, że nasi zwolennicy poprą tego kandydata.”
– czytamy w oświadczeniu przysłanym przez Bogumiłę Ropińską, przewodniczącą opozycyjnego klubu funkcjonującego w Radzie Miejskiej w Czersku.

Przypomnijmy, w wyborach uzupełniających w gm. Czersk, na razie zadeklarował swój start Zenon Konefka, sołtys Złotowa, który będzie kandydował z komitetu zawiązanego przez osoby tworzące w 2014 roku Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Czerskie. Kolejnym kandydatem, popieranym przez lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, jest właśnie lekarz Anatol Griniewicz, startujący obecnie z Komitetu Wyborczego Wyborców Doktora Griniewicza.

Rejestracja komitetów wyborczych zakończy się 4 kwietnia. Natomiast zgłaszanie Gminnej Komisji Wyborczej list kandydatów na radnego - 4 maja br.

Nowy radny będzie wybierany w okręgu nr 12 w gm. Czersk, który obejmuje Sołectwo Złotowo, czyli  miejscowości: Łukowo, Leśnictwo Czersk, Złotowo; ulice: Bukowa, Gajowa, Klaskawska, Śliwicka, Wybudowanie Pod Łąg, Wybudowanie Pod Łubnę, Wybudowanie Pod Łukowo, Wybudowanie pod Malachin, Wybudowanie Pod Strugę, Wybudowanie pod Tucholę, Złotowska.

(red)

Zobacz artykuł: „Znane są już nazwiska dwóch kandydatów na radnych”
(wypowiedzi kandydatów)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.