4-04-16
Czersk. Dyrektorzy udzielają wyjaśnień
Uszkodzone alejki w Parku Borowiackim

Nasz czytelnik informuje w swoim liście, że dokonano zniszczeń w Parku Borowiackim w Czersku.

- Przecież to się do prokuratora nadaje. Jeszcze dwa tygodnie temu były naprawiane alejki, a teraz znowu są zniszczone. Polbruk pozapadany, krawężniki przekrzywione, również na piaskowych ścieżkach – pisze czytelnik, wspominając również o wywozie nieczystości.

Wyjaśnień udzielają: dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych oraz dyrektor Zakładu Usług Komunalnych.

- ZUK w Czersku czyścił sieć kanalizacyjną. Alejki naprawiane niedawno nie zostały zniszczone. Wjazd ciężkich pojazdów następował od strony stadionu miejskiego. Prace były prowadzone niejako w centarlnej części parku. Wkrótce określimy zakres naprawy powstałych szkód – mówi Maciej Janikowski, dyrektor AZK w Czersku.

„Wszystkie uszkodzenia nawierzchni jak i innych elementów w Parku Borowiackim, które powstały z naszej winy zostaną naprawione. Ta nasza ingerencja w strukturę parku była konieczna i zarazem nieunikniona, gdyż wykonywaliśmy czyszczenie głównego kolektora kanalizacyjnego zlokalizowanego w tej części miasta. Ponadto będąc świadomym potencjalnego oddźwięku medialnego tej sprawy w dn. 18 marca 2016 r. na posiedzeniu jednej z komisji funkcjonującej przy Radzie Miejskiej, bardzo merytorycznie uzasadniałem przyczyny i potrzebę przeprowadzenia tych prac." – brzmi komunikat Pawła Garbackiego, dyrektora ZUK w Czersku.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.