4-04-16
Czersk. Można również składać wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny
W pierwszym dniu programu 500+
wpłynęło 260 wniosków

1 kwietnia br. ruszył program 500+. W pierwszym dniu w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czersku złożono 260 wniosków.

- W pierwszym dniu było dosyć dużo osób, ale poradziliśmy sobie. Dzisiaj (4.04.) nie ma już dużych kolejek.  Według wstępnych, ale jeszcze nieoficjalnych informacji, pieniądze z programu 500+ mają wpłynąć do nas pod koniec kwietnia lub na początku maja. Jednak nie jest to pewna wiadomość, wciąż czekamy na środki, które ma nam przekazać bezpośrednio Pomorski Urząd Wojewódzki – mówi Sylwia Tomaszewska, dyrektor MGOPS w Czersku.

- Złożyłam dzisiaj wniosek o wypłatę pieniędzy z programu 500+. Mam trójkę dzieci i jeszcze raz wstąpię do MGOPS-u ponieważ, dowiedziałam się, że można również wystąpić o wydanie Karty Dużej Rodziny. Trzeba posiadać co najmniej trójkę dzieci. Warto mieć kartę, bo otrzymuje się m.in. zniżki na zakupy w wyznaczonych marketach, stacjach paliw czy przy zawarciu ubezpieczeń samochodowych – mówi Agnieszka Flisikowska z Czerska.

Pieniądze z programu 500+będą wypłacane na konto lub w kasie MGOPS.

(red)

Informacja w sprawie programu 500+ w Czersku – TUTAJ

Karta Dużej Rodziny -
TUTAJAgnieszka Flisikowska z Czerska zachęca do zakładania Karty Dużej Rodziny,
na zdjęciu z córeczką.


Wnioski o wypłatę pomocy w ramach programu 500+ można składać
w MGOPS w Czersku. Na zdjęciach dwa stanowiska przyjmowania dokumentów.


 

Porady Policji
RUSZYŁ RZĄDOWY PROGRAM „RODZINA 500 +”. UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW


Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.

Już można składać wnioski o przyznanie świadczenia „Rodzina 500+”. Możliwe jest to zarówno drogą elektroniczną jak i osobiście, w wyznaczonym do tego urzędzie.

Pamiętajmy, że złożenie wniosku jak i samo jego pobranie jest bezpłatne. Dla tych, którzy zdecydują się wypełnić wniosek drogą elektroniczną, dedykowane są następujące strony internetowe:

rodzina500plus.gov.pl;

obywatel.gov.pl;

są to oficjalne strony internetowe ministerstw.

Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystując naszą nieświadomość i niewiedzę poprzez fałszywe strony internetowe, wyłudzają dane personalne oraz pieniądze.

Dlatego też przypominamy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms- ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji.

Fukcjonariusze proszą każdego, kto spotka się z takim przestępczym procederem o kontakt telefoniczny pod numerem 997 lub 112 albo osobisty w najbliższej jednostce Policji.

Oto kilka podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w sieci:

-nie korzystajmy z kafejek internetowych, gdyż nie mamy pewności czy oprogramowanie zainstalowane na danym komputerze jest legalne, aktualne oraz nie wiemy, kto wcześniej i w jakim celu korzystał z danego komputera,

-korzystajmy z legalnego systemu operacyjnego. Pirackie, nielegalne oprogramowanie może zawierać program szpiegujący, który przekaże nasze poufne dane nieupoważnionym osobom,

-zainstalujmy program antywirusowy i antyszpiegowski – uchronią one nasz komputer przed wirusami i programami hakerskimi. Darmowe wersje takich programów można znaleźć w Internecie i legalnie je ściągnąć,

-warto zaopatrzyć się w tzw. firewall, który zablokuje próby włamania się z sieci do naszego komputera,

-regularnie aktualizujmy: system operacyjny, oprogramowanie antywirusowe i antyszpiegowskie i inne programy, których używamy podczas łączenia się z Internetem - luki w oprogramowaniu mogą posłużyć do włamania się do komputera,

-logując się do poczty lub na portale internetowe wpisujmy login i hasło ręcznie, zmieniajmy hasło raz na jakiś czas oraz postarajmy się nie posiadać jednego hasła do kilku kont internetowych,

- nie otwierajmy wiadomości e-mail od nieznanych adresatów i nie używajmy linków rozsyłanych w niechcianej poczcie (tzw. spamie) oraz przez komunikatory - mogą prowadzić one do niebezpiecznych stron lub programów, użycie oprogramowania antyspamowego znacznie ogranicza ilość niechcianej poczty,

- nie przesyłajmy drogą elektroniczną żadnych danych personalnych i innych ważnych informacji.

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo w sieci.

(źródło: KGP)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.