10-05-16
Region. 47- letni mieszkaniec Gdańska w wyniku upadku doznała ogólnych potłuczeń ciała
Policjanci wyjaśniają okoliczności
wypadku paralotni


Policjanci ustalają co było przyczyną upadku podczas lotu paralotniarza. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę we Wielu. 47-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Policjanci sprawdzają okoliczności wypadku, poinformowali o nim również Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.


W niedzielę (8.05.2015 r.) o godzinie 13.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego o tym, że we Wielu doszło do wypadku z udziałem paralotni. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Okazało się, że paralotniarz spadł na pole w miejscowości Wiele. 47- letni mieszkaniec Gdańska w wyniku upadku doznała ogólnych potłuczeń ciała. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu. Mężczyzna został przebadany przez policjantów alkomatem, był trzeźwy. Policjanci w związku z tym zdarzeniem prowadzą czynności sprawdzające, czy nie doszło do naruszenia przepisów prawa, jak również sprawdzają, czy mężczyzna miał wymagane pozwolenia oraz uprawnienia na lot paralotnią.

Policjanci o zdarzeniu zgodnie z obowiązującą procedurą poinformowali Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Mat. KWP Gdańsk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.