17-05-16
Czersk. Informacja z policji
Kamery na skrzyżowaniu nie działają. Problemy
z monitoringiem: brak zapisu lub zła jakość obrazu


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku radny Krzysztof Przytarski pytał burmistrz Czerska o działanie monitoringu. Sygnalizował, że system nie działa poprawnie i w końcu należy go naprawić.

Poniżej publikujemy informację policji w sprawie monitoringu i systemu tzw. „czerwonego światła”:

„W odpowiedzi na zapytanie dot. wykorzystania monitoringu miejskiego, informujemy, iż funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czersku od początku roku 2016 do 11 maja 2016 r. ponad 10- krotnie zwracali się do UM Czersk o udostępnienia zapisu monitoringu miejskiego, w związku z prowadzonymi sprawami, które dotyczyły przestępstw i wykroczeń.
Na składane w tym zakresie  zapytania nie zdarzył się przypadek odmowy realizacji wniosku, natomiast w kilku przypadkach treść uzyskanych odpowiedzi wskazywała, iż brak jest zapisu monitoringu, w związku z problemami technicznymi, gdzie jednym ze wskazywanych powodów była np. "awaria systemu". W kilku przypadkach  jakość uzyskanego zapisu monitoringu nie pozwalała na skuteczne jego wykorzystanie, gdyż brak było możliwości ustalenia wizerunków sprawców czynów, bądź marek i nr rej pojazdów, którymi typowani sprawcy mieli się poruszać.
W odniesieniu do systemu tzw. "czerwonego światła" który zamontowany jest na jednym ze skrzyżowań w  Czersku, informujemy iż system ten jest elementem Inteligentnego Systemu Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów, którego zarządcą jest Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Jak wynika z informacji uzyskanych od przedstawicieli UM Czersk, kamery zamontowane na wskazanym skrzyżowaniu są czasowo nieaktywne w związku z problemami technicznymi, jednak trwają konsultacje z podmiotem zarządzającym tym monitoringiem w kwestii tych problemów .Ponadto możemy powiedzieć, że otrzymaliśmy również informację, że  usterka ta ma być w najbliższym czasie usunięta i system winien wrócić do pełnej sprawności. Jak wynika z deklaracji przedstawicieli UM, po naprawie usterki możliwym będzie jego wykorzystanie przez Policję” – pisze sierż. Justyna Przytarska Oficer Prasowy KPP Chojnice.

(red)

 


Kamery na tym skrzyżowaniu w Czersku są czasowo nieaktywne w związku z problemami technicznymi.

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.