18-05-16
Czersk. Faworytem, jak co roku, byli gospodarze zawodów
Sprawni jak żołnierze

28 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie odbyły się XXXIX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Wieloboju Sprawnościowo-Obronnym „Sprawni jak żołnierze”.


Wśród 32 drużyn (19 chłopców i 13 dziewcząt), znalazły się również drużyny klas mundurowych,  reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku. Trwające cały dzień zawody, składały się z pięciu konkurencji, takich jak: strzelanie, bieg sprawnościowy, pierwsza pomoc przedlekarska, rzut granatem i bieg na orientację. Nasze zespoły zajęły w nich odpowiednio 11 (chłopcy) i 8 (dziewczęta) miejsce.

Zawody miały na celu wyłonić mistrzów województwa, którzy reprezentować będą województwo pomorskie w finale ogólnopolskim. Faworytem, jak co roku, byli gospodarze zawodów, czyli ZSP Nr 2 w Wejherowie. I tym razem okazali się oni bezkonkurencyjni, zajmując pierwsze miejsca w obu kategoriach.

- Uważam, że moi podopieczni uzyskali wyniki na miarę swoich obecnych umiejętności – mówi opiekun czerszczan – Maciej Jakubowski.
- Mając na uwadze fakt, iż pięcioro spośród szóstki startujących to uczniowie klasy pierwszej, wynik jest całkiem przyzwoity. Takie zawody wyzwalają pozytywne cechy charakteru w sportowej rywalizacji. Aby je wygrać trzeba być niezwykle uniwersalnym, posiadać wiedzę, być sprawnym, silnym i dokładnym. Mamy nad czym pracować, aby doświadczenie teraz nabyte procentowało w przyszłym roku – dodaje.

Reprezentację czerskiego ogólniaka w zawodach tworzyli:
Dziewczęta: Patrycja Sikorska (2D), Marta Leper (1D) i Natalia Różewicz (1D).
Chłopcy: Tomek Czarnecki (1D), Jakub Szarafin (1D) i Michał Stosik (1D).

Ciekawostką jest to, że wśród startujących były m.in. drużyny z Gdańska, Gdyni, Słupska, Redy, Wejherowa, Kwidzyna, czy Swarożyna, a zabrakło po raz kolejny drużyny klas mundurowych z Chojnic.

Mat. LO Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.