25-05-16
Czersk. To kolejny wielki sukces, jaki odnieśli sportowcy
Medalowa passa uczniów z "Jedynki"

Nie od dziś wiadomo że lekkoatletyka w "Jedynce" stoi na wysokim poziomie, uczennice i uczniowie udowodnili i tym razem że biegi, skoki i rzuty to ich specjalność wygrywając zawody powiatowe i awansując do finału wojewódzkiego.


To kolejny wielki sukces, jaki odnieśli sportowcy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku.

Po zwycięstwie w zawodach gminnych drużyna dziewcząt i chłopców awansowała do udziału w zawodach powiatowych. Odbyły się one 23 maja na stadionie lekkoatletycznym w Chojnicach. Spotkały się tam trzy najlepsze szkoły podstawowe z powiatu chojnickiego.

Zawody w Czwórboju to sukces drużyny, która składa się z sześciu zawodników, z których punktuje się najlepszych pięć wyników. Na ogólną punktację składają się wyniki z czterech konkurencji sportowych, wchodzących w skład Czwórboju Lekkoatletycznego: skok w dal z rozbiegu, rzut piłeczką palantową na odległość - to konkurencje techniczne oraz bieg na dystansie 60m i bieg na dystansie 600m dla dziewcząt, 1000 m dla chłopców. Jak wynika z konkurencji Czwórbój Lekkoatletyczny, to zawody wymagające od zawodników dużego wysiłku i wykazania wszechstronnych umiejętności w zakresie cech motorycznych takich jak siła, szybkość, zwinność i wytrzymałość.

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku znakomicie zaczęli od dobrych skoków w dal, i była to już prognoza dobrych zawodów. Sprint i rzut piłeczką w bardzo dobrym wykonaniu pozwoliły już liczyć na podium. W ostatniej konkurencji zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko. Chłopcy wygrali z dużą przewagą zdobywając 1248 pkt.

Marek Szulc ustanowił na zawodach rekord skoku w dal uzyskując odległość 5 metrów i 18 cm, oraz rekord w biegu na 60m czasem 7.8. Karol Hinc uzyskał znakomity wynik w biegu na 1000m uzyskując czas 3,17,00. Warto dodać że Marek Szulc zdobył tytuł Mistrza Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, a Karol Hinc tytuł Wicemistrza Powiatu.

Dziewczęta również zajęły I miejsce wygrywając 1 punktem z dziewczętami z Brus. Wszystkie dziewczęta spisały się rewelacyjnie, a ilość rekordów życiowych jakie ustanowiły podczas tych zawodów jest ogromna. Po każdym udanym skoku, biegu lub rzucie dziewczyny nie mogły wprost uwierzyć w rezultaty jakie uzyskiwały.

Klasyfikacja chłopców
I miejsce SP1 Czersk 1248 pkt
II miejsce SP Brusy 935 pkt
III miejsce SP nr 5 Chojnice 887pkt

Klasyfikacja dziewcząt
I miejsce SP1 Czersk 1125 pkt
II miejsce SP Brusy 1124 pkt
III miejsce SP nr 5 Chojnice 1063 pkt

Skład reprezentacji dziewcząt: Oliwia Magulska , Eliza Reszka, Zielińska Roksana, Wanatowska Kornelia, Kułakowska Kornelia, Kasprzak Wanessa, Pruska Magda.- opiekun Ewa Pruszak

Skład reprezentacji chłopców: Hinc Karol, Szulc Marek, Pstrąg Eryk, Zieliński Patryk, Jarząbek Radosław, Łangowski Paweł - opiekun Jacek Wycinka

Gratulujemy wyników. Jak widać wytężona praca na lekcjach wychowania fizycznego i udział w zawodach i dodatkowych zajęciach przynosi efekty. Życzymy dalszych sukcesów na zawodach wojewódzkich.

Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak
Mat. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku

ZOBACZ ZDJĘCIA: TUTAJ


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.