25-05-16
Czersk. Na zakończenie wylosowano kolejnego szczęśliwca – organizatora IX zjazdu
Zjazd szkół im JPII w Bobowie

W środę, 18 maja 2016 r. w Bobowie odbył się VIII Diecezjalny Zjazd Szkół im. św. Jana Pawła II, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Czersku reprezentował poczet sztandarowy w składzie Jakub Gąsiorowski, Andżelika Truskawa i Agata Ringwelska z panią dyrektor Ewą Wrycza.


Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, sprawowana w kościele parafialnym św. Wojciecha, której przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel, po której wszyscy uczestnicy zjazdu udali się do Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Bobowie.

W homilii hierarcha ukazał nieprzemijające walory nauczania i przykładu polskiego papieża, który był „wiernym głosicielem Jezusa Chrystusa”. Bp Śmigiel podkreślał potrzebę jednoczenia się Polaków, a także mieszkańców kontynentu europejskiego przy Osobie Chrystusa, gdyż „niesie On uniwersalne wartości”. Wśród nich wyliczył: „poszanowanie dla drugiego człowieka, wartość życia ludzkiego, wartość wychowania, szacunek dla ludzi starszych”.

Biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej zauważył, że zadaniem szkół Jana Pawła II jest szukanie tego, co ludzi łączy. „Zjednoczenie zakłada różnorodność”, mówił bp Śmigiel podkreślając, że trzeba najpierw szukać jedności w wierze, „którą daje Duch Święty”. Należy też szukać jedności w wartościach i uszanowaniu wolności człowieka, ale „to nie jest tolerancja każdej odmienności, gdyż bywają  odmienności zagrażające drugiemu człowiekowi”.

Po Mszy św. Zjazd był kontynuowany w miejscowych Zespole Szkół Publicznych w Bobowie, gdzie miała miejsce się uroczysta część artystyczna oraz wystąpienia zaproszonych gości z nowym pomorskim kuratorem oświaty panią Moniką Kończyk.

Na zakończenie wylosowano kolejnego szczęśliwca – organizatora IX zjazdu szkół, którym patronuje nasz wielki rodak św. Jan Paweł II.

ZS CzerskMateriały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.