28-09-16
Czersk. Przedstawiciele samorządu odpowiedzą na piśmie
Mieszkanka: Dlaczego jest zakaz gry w piłkę?  

- Dlaczego przy blokach na ul. Dworcowej stoją znaki zakazu? – pytała przedstawicieli władz samorządowych Aniela Prabucka podczas wczorajszego (27.09) zebrania osiedla „Centrum” w Czersku. Dodała, że teren należy do gminy Czersk, więc pytanie jest jak najbardziej zasadne.

Kobieta przypomniała, że ta kwestia nie jest rozwiązana od 2014 roku. Pojawiły się publikacje prasowe, a znaki nadal stoją. Chodzi o znaki zakazu ruchu (z wyłączeniem mieszkańców), zatrzymywania oraz... gry w piłkę.

- Przecież 10-letnie dziecko nie pójdzie samo na boisko, bez opieki. Dlaczego jest zakaz gry w piłkę? – pytała, wyjaśniając że wie kto wstawił znaki – zarządca wspólnoty mieszankowej.

- Czy chciałaby pani, aby pod pani oknem ktoś kopał piłkę. Mamy chyba prawo mieszkać w spokoju – mówił jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla mieszkaniowego zarządzanego przez chojnicką  spółdzielnię.

Sprawę rozpoznają władze gminy, które sprawdzą zasadność postawienia znaków. Zgodnie z życzeniem interweniująca mieszkanka otrzyma odpowiedź na piśmie.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.