28-09-16
Czersk. Opel zatrzymał się na chodniku
Ściął znaki drogowe i sygnalizator

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dziś (28.09) ok. godz. 13.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z ul. Starego Urzędu i Lipową w Czersku.

Ze wstępnych ustaleń policji na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący oplem astrą przejeżdżając przez skrzyżowanie - od strony ul. Starego Urzędu w kierunku ul. Lipowej, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości  od pojazdu stojącego przed przejściem dla pieszych przy ul. Lipowej. W konsekwencji zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad autem, zjechał w prawo na chodnik, ścinając dwa znaki drogowe i sygnalizator.

Pojazd zatrzymał się na chodniku, przy przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym momencie nikt z cyklistów i pieszych nie przebywał w tym miejscu. W oplu znajdowały się dwie osoby, nikt nie odniósł obrażeń.

Na miejscu interweniowała policja. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł. Na jego konto trafi również 6 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.