4-10-16
Czersk. 250 uczestników
IV Rajd Korczakowski

W dniach 23 – 24 września odbył się IV Rajd Korczakowski, tym razem związany z obchodami 50 – lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku. Pod względem liczby uczestników rekordowy, ponieważ w sumie uczestniczyło w nim około 250 osób : dzieci klas III – VI wraz z opiekunami oraz harcerzy.

Po zakwaterowaniu w klasach, rajd rozpoczął apel inauguracyjny, podczas którego uczniowie bardzo sprawnie zameldowali poszczególne patrole. Po kolacji świeczkowisko, które wspaniale zintegrowało wszystkich uczestników rajdu. Wspólne śpiewy, pląsy i zabawy rozgrzały dzieci, opiekunów i harcerzy. Potem niespodzianka: taniec wstążek i ogni w wykonaniu członków teatru "Cztery Żywioły" z Chojnic. Podobało się nie tylko uczestnikom rajdu. Mieszkańcy osiedla, którzy obserwowali spektakl z okien mieszkań też byli zachwyceni. Wreszcie zabawa wieczorna "Skarb Strażnika". Oj, wybiegali się po całym terenie szkoły. Zabawa była przednia. Sobota to jak zwykle dzień trasy, wędrówki, przygody. W tym roku trasy były dwie : piesza dla patroli klas III – IV oraz rowerowa dla klas V – VI. Mimo zmęczenia, mimo tego, że czasem nie wszystko na trasie poszło tak, jak by się chciało, wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. No a potem obiad, który po takich emocjach smakował jeszcze bardziej. Rajd kończyła Msza Święta, którą celebrował w intencji uczestników rajdu ks. Ariel. Wreszcie krótki apel zakończeniowy, podczas którego każdy uczestnik otrzymał upominek. Dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania rajdu. Szczególnie sponsorom:

- Urząd Miasta i Gminy Czersk

- Bank Spółdzielczy Czersk

- Piekarnia "Magdalenka"

- Hurtownia "Partner"

- Hurtownia "Oaza"

- Firma Pozorski

- Firma "Romex"

- Firma "Marko"

- Firma "Bioland"

- Sklep "Smerf"

- Jubiler Smorczewski

- Hotel "Roal"

Dzięki także dyrekcji, wszystkim opiekunom no i oczywiście harcerkom i harcerzom. Do zobaczenia na rajdzie za ... 2 lata. Czuwaj!

Opracowanie: M. Szmagliński
Zdjęcia: B. Jażdżewska
A. Połom
Harcerze

Galeria zdjęć: TUTAJ

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.