7-10-16
Powiat chojnicki. „Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko- życie, męczeńska śmierć, pamięć”
Wystawa plenerowa i prelekcja

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej i prelekcję pt. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko- życie, męczeńska śmierć, pamięć.

Wystawa będzie eksponowana na Starym Rynku w Chojnicach w dniach 15 - 24 października. W dniu 15 października o godzinie 15.45 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy, o godzinie 16.00 w podziemiach kościoła gimnazjalnego odbędzie się prelekcja poświęcona błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Prelegentami będą: dr Marek Szymaniak z IPN-u oraz Zbigniew Branach, dziennikarz, felietonista, autor książek między innymi o zamordowanych przez komunistyczne służby PRL-u księżach ( Zlecenie na Popiełuszkę, Tajemnica śmierci księdza Zycha, Sam płonął i nas zapalał, Zbrodnia przy Powązkowskiej).

Wojciech Rolbiecki

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.