7-10-16
Czersk. W reprezentacji Polski wystąpili dwaj zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM”
Polska zdobyła puchar mistrzostw Europy!

Na czterech podparyskich stadionach odbywały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizacji INAS FID (International Sports Federation For Persons With Intellectual Disability) (Międzynarodowa Organizacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie).

Turniej rozpoczął się 27 września meczem Francja - Polska. W obecności ministra sportu Francji, pana Thierry`ego Braillarda i około tysięcznej publiczności w miejscowości Garges-les-Gonesse doszło do podziału punktów 0:0.

W swoim drugim meczu reprezentacja Polski wygrała ze Szwecją 2:0. W niedzielę przed południem rozgromiła reprezentację Niemiec aż 5:0.

W poniedziałek w miejscowości Franconville o 10.30, 15 km na północny-zachód od Paryża, biało-czerwoni rozgromili w półfinale zawsze groźną Rosję 9:0 i w finale zmierzyli się z Francją. Wygrywając 3:1 zostali MISTRZAMI EUROPY.

Nasz zespół, zestawiony w większości z A-klasowych piłkarzy, pokazał naprawdę ciekawy futbol i godnie reprezentował nasz kraj.

W reprezentacji Polski wystąpili dwaj zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM” – czerszczanin – Rafał Szkatuła, który pełni funkcję kapitana kadry Polski i Michał Wesołowski z Kleszczewa.

(JF)
fot. T. Fogiel

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.