7-10-16
Gm. Czersk. Nowy dywanik miał się pojawić w ciągu trzech dni od jego zdjęcia
"Kiedy w końcu przywrócą nam dojazd do posesji?"

Mieszkańcy Wądołów w gm. Czersk czekają na położenie dywanika asfaltowego, który pod koniec września zniknął z ich drogi (zobacz artykuł: TUTAJ). Przypomnijmy, warstwa ścieralna traktu została usunięta ponieważ gmina Czersk zakwestionowała jej jakość podczas odbioru inwestycji.

Nową nawierzchnię drogi o długości ok. 900 metrów wykonano w ubiegłym roku – inwestycja kosztowała ok. 2 mln zł. Zadanie w 50% dofinansowano z programu „schetynówek” – wniosek złożono jeszcze we wrześniu 2014 roku.

- Na drodze tworzą się zastoiska wody, która wlewa się do piwnicy. Wszystko jest rozgrzebane. Słyszałem od pracowników, że nowy dywanik miał się pojawić w ciągu trzech dni od jego zdjęcia, a czekamy już dziesięć. Kiedy w końcu przywrócą nam dojazd do posesji? Od strony Czarnej Wody nie było nawet znaków informujących o remoncie  – mówi mieszkaniec Wądołów.

- Wszystko zależy od pogody. Jeśli przestane padać, to wykonawca obiecał położyć asfalt w ciągu jednego, maksymalnie dwóch dni. Wciąż monitujemy firmę, aby jak najszybciej zrealizowała zadanie – mówi Edmund Krut, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.