6-11-19
Powiat chojnicki. PROGRAM
11 Listopada - Święto Niepodległości

Starosta Chojnicki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Chojnickiego zapraszają do udziału w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości 11 listopada 2019 roku.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 wystąpieniem  starosty oraz zostaną złożone kwiaty przy pomnikach Orła Białego oraz Chrystusa Króla. O godz. 12.00 zapraszamy do Bazyliki Mniejszej na mszę św. w intencji Ojczyzny oraz Powiatu Chojnickiego. Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru Cyklista organizuje też Rajd dla Niepodległej, który wystartuje z okolic Chojnickiego Centrum Kultury. Po mszy z Bazyliki do Fosy Miejskiej przejdzie defilada grup rekonstrukcyjnych, które zaprezentują się w strojach wojskowych zarówno z czasów początków państwa polskiego jak też współczesnych. W fosie będzie można obejrzeć obozowiska z różnych czasów.

Popołudnie i wieczór z kolei warto spędzić w ChCK. O godz. 16.00 rozpocznie się tam koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej, natomiast o 19.00 zostanie wystawiony spektakl „Przygody Remusa” w wykonaniu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w ChCK.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.