30-06-18
Powiat chojnicki.
TRAFIŁ ZA KRATY ARESZTU
24-LATEK POSTRZELIŁ NASTOLATKĘ

Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latka, który strzelał z pistoletu pneumatycznego w okolicach garaży na jednym z osiedli w Chojnicach, gdzie w tym czasie przebywały dzieci. W wyniku oddanych strzałów pokrzywdzona 12-latka została zraniona w oko. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a broń pneumatyczna z której najprawdopodobniej strzelał mężczyzna została zabezpieczona. Policjanci złożyli wniosek poprzez prokuraturę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.


W minioną środę około 19-tej dyżurny chojnickiej policji został poinformowany przez lekarza Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, że na oddział ratunkowy została przywieziona 12-letnia dziewczynka z urazem oka po postrzeleniu z pistoletu pneumatycznego. Po otrzymaniu takiej informacji policjanci podjęli natychmiastowe działania, w wyniku których ustalili okoliczności i świadków tego zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynikało, że na jednym z osiedli w Chojnicach w okolicach garaży przebywała grupa dzieci, gdzie pojawił się mężczyzna w wieku około 25 lat , który przedmiotem przypominającym broń zaczął strzelać w różnych kierunkach, w wyniku czego została raniona 12-letnia dziewczynka.

Policjanci po zebraniu szczegółowych informacji szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia w jego mieszkaniu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Chojnic. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli pistolet pneumatyczny z którego najprawdopodobniej strzelał ten mężczyzna.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego mężczyzny. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara więzienia na czas nie krótszy od niż 3 lata.

mat. KPP Chojnice 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.