5-06-18
Gm. Czersk. Z OKAZJI DNIA DZIECKA PRAWIE 11 LITRÓW KRWI
38 SZKOLNA AKCJA KRWIODAWSTWA
W ZSP W MALACHINIE


04 czerwca 2018r. podczas Dnia Otwartego Szkoły i Malachińskiego Festynu Sołeckiego z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, odbyła się  czwarta w tym roku szkolnym ,a od 2008 roku 38 akcja krwiodawstwa.


Gotowość oddania krwi zgłosiło 51  osób, ale z przyczyn technicznych tylko 24  osobom, w tym 4 nauczycielom  ,  udało się tę krew oddać – w sumie 10,800 litra. Tak jak w poprzednich akcjach,  mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony darczyńców: p., Sławomira Ossowskiego z Zakładów Mięsnych Skiba Czersk, p. Romana Sijki z Hotelu Roal oraz nauczycieli ZSP. Z produktów przez nich podarowanych uczniowie klasy 2 Technikum przygotowali dla krwiodawców pyszne kanapki, napoje i przekąski.  

W szkolnych akacjach krwiodawstwa, licząc od 2008r, uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione z ZSP w Malachinie osoby oddały już 653,695 litrów  krwi! Serdeczne dziękujemy wszystkim dzisiejszym krwiodawcom, darczyńcom, wolontariuszom z klasy 2TEI ( Zuzanna Grinholc, Weronika Wajdzik, Katarzyna Szynszecka) - a przede wszystkim głównej koordynatorce szkolnych akcji krwiodawstwa p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej i jej pomocnikowi  p. Piotrowi Kosobuckiemu.

Kolejne szkolne akcje już w nowym roku szkolnym -  11 września i 06 listopada 2018r , oraz 21  marca  i  03 czerwca 2019r.

Zdjęcia wykonane przez p. Patrycję Linda i p. Waldemara Czapiewskiego

Elwira Bieszke-Binnebesel dyrektor ZSP w Malachinie

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.