9-09-19
Czersk. ZDJĘCIA – przy czerskiej fontannie
8. Narodowe Czytanie w LO

Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w 2012 roku lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas tegorocznej edycji Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką zaproponowali do wspólnego czytania Nowele polskie. Dokonali wyboru ośmiu lektur.

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia – przeczytamy w liście Prezydenta Andrzeja Dudy.

Wśród lektur zaproponowanych przez Parę Prezydencką znalazł się utwór Henryka Sienkiewicza Sachem, który w piątkowe (6.09) przedpołudnie klasy humanistyczne wraz z dyrektorem szkoły Krzysztofem Sękielewskim oraz paniami Sabiną Słomińską i Violettą Słomińską-Bławat odczytały przy czerskiej fontannie.

(M.S.)
LO Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.