29-01-19
Czersk. Chwilą ciszy i zadumy oddaliśmy hołd bohaterom
99. rocznica powrotu Czerska do Macierzy

Dzisiaj, 29 stycznia – obchodzimy 99. rocznicę Powrotu Czerska do Macierzy.  Tę szczególną datę upamiętnił Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, Zastępca Burmistrza Bogumiła Ropińska wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czersku Krzysztofem Przytarskim oraz Zastępcą Przewodniczącego Piotrem Kosobuckim, którzy złożyli symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich zebranych.

Po wielu latach, w tak ważnym wydarzeniu dla naszego miasta, uczestniczyły delegacje jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, uczniowie oraz mieszkańcy. Prelekcję wygłosił Hieronim Kucharski, który uzmysłowił nam ważny i przełomowy  moment w historii Czerska. Chwilą ciszy i zadumy oddaliśmy hołd bohaterom, którym zawdzięczamy ówczesny powrót Czerska do państwa polskiego, jak i tym, którzy – jak głosi napis na czerskim pomniku – poświęcili życie Ojczyźnie…

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.