4-06-18
Powiat chojnicki. Przeprowadzono kaskadowe pomiary prędkości
AKCJA POLICJI „BEZPIECZNY WEEKEND”
JUŻ ZA NAMI


Policjanci z chojnickiej komendy w trakcie ostatniego majowo-czerwcowego długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chojnickiego,   w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny Weekend”. Podczas prowadzonych kontroli policjanci w szczególności zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach. W ostatni dzień wzmożonych działań przeprowadzono kaskadowe pomiary prędkości, aby wszyscy podróżujący mogli bezpiecznie dojechać do wytyczonego celu.


Podczas ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend" trwających od 30 maja do 3 czerwca br. oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze sprawdzali również stan techniczny pojazdów.

 W trakcie prowadzonych kontroli policjanci ujawnili 3 uczestników ruchu, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Sprawami wszystkich zatrzymanych kierujących zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ponadto skupili się również na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. W trakcie prowadzonych działań prowadzili kaskadowe pomiary prędkości, aby zapobiec zdarzeniom do których najczęściej dochodzi z powodu nadmiernej prędkości. Na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach doszło do 1 wypadku drogowego oraz 15 niegroźnych kolizji.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane  i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

mat. KPP Chojnice

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.