23-03-20
Powiat chojnicki.  „Karetka to koszt około 500 tys. zł”
Akcja zbiórki pieniędzy na zakup karetki
dla szpitala w Chojnicach

Taka inicjatywa zrodziła się po spotkaniu starosty chojnickiego Marka Szczepańskiego z dyrektorem szpitala Maciejem Polasikiem oraz właścicielem firmy Regalux Krzysztofem Sutowskim.


Zdjęcie ilustracyjne - fot. arch/A.Knitter

Ten ostatni zadeklarował, że chciałby wesprzeć chojnicką placówkę. Po rozmowie z dyrektorem szpitala okazało się, że obecnie najbardziej potrzebna jest karetka, bowiem jedno z aut zostało wyłączone z użytkowania w związku z tym, że jest przeznaczone do transportu próbek do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku.

– Karetka to koszt około 500 tys. zł. – mówi starosta. – Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni ruszymy z dużą akcją zbiórki pieniędzy na jej zakup i już dzisiaj zachęcam Państwa do udziału i wsparcia.

Monika Garstecka-Niemczyk
Wydział Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Zdrowia


Inicjatywa zrodziła się po spotkaniu starosty chojnickiego Marka Szczepańskiego z dyrektorem szpitala Maciejem Polasikiem oraz właścicielem firmy Regalux Krzysztofem Sutowskim. (fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.