23-03-20
Powiat chojnicki. Rośnie liczba osób poddanych kwarantannie
Koronawirus - raport sanepidu z 23 marca

Na ten moment (23.03, godz. 14.00) nie ma w powiecie chojnickim osób zarażonych koronawirusem. W związku z trwającą pandemią koronawirusa, publikujemy codzienny raport Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Chojnicach.

Na dzień 23 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej w powiecie chojnickim to 162 osoby. Ogólna liczba osób pozostająca pod nadzorem epidemiologicznym to 220 osób. Do tej pory u nikogo w naszym regionie nie stwierdzono wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2 zapalenia płuc.

(red.)

Zobacz (link) - Na czym polega kontrola sanitarna, czym różni się nadzór epidemiologiczny od kwarantanny?

(AKTUALIZACJA)
Ministerstwo Zdrowia informuje - ok. godz. 20.20.:
"Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)."

Raport z dnia 23 marca 2020 roku - potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 w województwie pomorskim (godz. 20.36)

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u czterech osób z terenu województwa pomorskiego - 1 osoba powiat kwidzyński i 3 osoby miasto Gdańsk.

Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne, stan zdrowia osób u których stwierdzono obecność wirusa jest dobry, jeżeli nie zostaną poddane hospitalizacji, będą objęte izolacją domową na mocy decyzji właściwego Państwowego Inspektora Sanitarnego.

WSSE Gdańsk

(AKTUALIZACJA 24.03, godz. 9.23)
Raport z dnia 24 marca 2020 roku - potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 w województwie pomorskim

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z terenu województwa pomorskiego – miasto Gdańsk.

Stan zdrowia osoby z Gdańska u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest stabilny, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej.

Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne.

WSSE Gdańsk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.