8-07-20
Czersk. W Osiu po raz kolejny testowano zawodników
Borowiak wygrywa w Osiu z Gromem

W kolejnym meczu sparingowym rozegranym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Borowiak Czersk pokonał Grom Osie 4-1.

Pierwsza bramka padła w 28 minucie z rzutu karnego. Faulowany był Patryk Duda, a jedenastkę na bramkę zamienił Robert Pruszak. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie od razu po rozpoczęciu Borowiak podwyższył prowadzenie. W 50 minucie Patryk Duda podał w narożnik pola karnego do Mateusza Żakowskiego, który mocnym uderzeniem posłał futbolówkę w kierunku spojenia słupka z poprzeczką 0-2 dla Borowiaka. Trzecią bramkę ponownie zdobył Robert Pruszak, któremu dograł Kevin Wojciechowski. Warto odnotować, że bramka ta padła po przechwycie w środku pola przez Stanisława Sowińskiego, który od razu zagrał piłkę na lewe skrzydło do Patryka Dudy. Przy stanie 0-3 dla gości przewaga naszego zespołu rosła z minuty na minutę. Ostatniego gola dla Borowiaka zdobył wreszcie Patryk Duda. Bramek mogło paść zdecydowanie więcej, jednak zawiodła skuteczność całego zespołu. Rywale honorowego gola zdobyli w 76 minucie, głównie przez błąd naszych obrońców. W Osiu po raz kolejny testowano zawodników, teraz już można stwierdzić, że jeżeli uda się „dopiąć” te transfery do skutku będą to przydatni gracze.

W kolejnym sparingu Borowiak zmierzy się również na wyjeździe w sobotę 11 lipca z A – klasowym Rawysem Raciąż. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18.00

Grom Osie – MLKS Borowiak Czersk 1-4 (0-1)

Borowiak – Sojka, Marach, Malewicz, Gliniecki, Drążęk, Żakowski, Sowiński, Wojciechowski, Tuszkowski, Duda, Pruszak, Sturmowski, Czapiewski, Rzoska, testowany, testowany.