6-03-19
Gm. Czersk. List i zdjęcia
` Chcesz zagrać w `Sapera` na drodze
albo poślizgać się na lodzie?  Zapraszamy
na DW237 od strony Czerska`

Przedstawiamy list oraz zdjęcia kolejnego czytelnika (poniżej, materiał dotarł 5 marca br.) w sprawie fatalnego stanu drogi wojewódzkiej nr 237 biegnącej przez miasto i gminę Czersk, dla której zarządcą jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

„Data : 27.02.2019r.

Miejsce : DW237 od strony Czerska

Chcesz zagrać w „Sapera” na drodze albo poślizgać się na lodzie?  Zapraszamy na DW237 od strony Czerska.

Czersk nie ma budżetu aby załatać dziury na DW237, ale na płacenie wyższego ubezpieczenia za wyrządzone szkody już ma. Co prawda stoi tam znak informujący o dziurach ale tylko na odcinku 4,5km, a dziury występują na większym odcinku. Ta droga nie nadaje się do jazdy, powinna zostać zamknięta a mimo to codziennie po tej drodze porusza się sporo pojazdów w tym ciągniki siodłowe z naczepą. Przebić oponę, dostać kamieniem w szyby pojazdu? Żaden problem, takie rzeczy są na porządku dziennym na tej drodze. Pobocze praktycznie nie istnieje, aby minąć się z większym pojazdem trzeba wjechać w ogromne dziury.

Zimą nie ma co liczyć na to, że ta droga zostanie odśnieżona albo zostanie posypana sól drogowa aby usunąć oblodzenie, tworzy się lodowisko dla pojazdów.

Gmina Czersk czeka aż wydarzy się tragedia? Dziwne, że gmina Tuchola dba o łatanie dziur i posypywanie drogi na czas.

Proszę o interwencję.”


Przypomnijmy, niedawno Czersk odwiedził wicemarszałek Ryszard Świlski, który rozmawiał z samorządowcami o remoncie drogi wojewódzkiej nr 237. Po spotkaniu burmistrz wystosował pismo do Zarządu Województwa Pomorskiego z propozycją terminu realizacji zadania i ofertą partycypacji samorządu w inwestycji  – zobacz artykuł TUTAJ.

Sprawę zniszczonych odcinków drogi ukazanych na zdjęciach czytelnika przekazaliśmy do przedstawiciela zarządcy traktu (pow. chojnicki) - kierownika Krzysztofa Deruby. Poprosiliśmy o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa użytkownikom drogi wojewódzkiej nr 237.

Dodajmy, że wszelkie wnioski o wypłatę odszkodowania (z polisy ubezpieczeniowej) z tytułu uszkodzenia auta należy kierować do Zarządu Dróg Wojewódzkich - rejon dróg w Chojnicach, który odpowiada za stan tego traktu.

(red)

Zdęcia czytelnika:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.