11-09-19
Powiat chojnicki. Burmistrz przeprasza
Chojnickie rondo (chyba) gotowe za tydzień

Najnowszy termin otwarcia ronda w stronę ulicy Sukienników to przyszły tydzień. Do Chojnic zjeżdżają bowiem potrzebne elementy, na które firma wykonująca prace czeka już od ponad dwóch miesięcy.


Jest szansa, że za tydzień rondo będzie już gotowe.   |  fot. (olo)

- Publicznie przepraszam, że jeszcze jeden kierunek na rondzie jest nieczynny. To nie jest tak, że wykazujemy się brakiem troski. Sprawdziliśmy, 8 lipca firma wykonująca inwestycję złożyła zamówienie na 50 metrów specjalnego ścieku do kanalizacji deszczowej. Chcieliśmy, żeby był to kształtowany kamień, aby było to długotrwałe i ponadczasowe. Firma, u której zamówiliśmy zadeklarowała, że w dwa tygodnie zamówienie znajdzie się w Chojnicach.

- Mijają dwa miesiące i w Chojnicach jest 6 z 50 zamówionych sztuk. 20 sztuk właśnie dojeżdża do Chojnic, a brakujące 24 elementy mają być w środę albo w czwartek. Firma Marbruk, która jest podwykonawcą prac drogowych, może więc wrócić na rondo – mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Jeżeli firma dostarczy wszystkie elementy, to w sobotę będziemy mogli już asfaltować i w przyszłym tygodniu pojawi się już ostateczna warstwa. Proszę o wybaczenie, ale problemem firmy ze Strzegomia wykonującej zamówienie jest brak ludzi do pracy i opóźnienia w zamówieniach dotyczą nie tylko Chojnic.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.