16-10-19
Gm. Czersk. Kolizja w na trasie Czersk - Tuchola
Ciężarówka ścięła drzewo i wylądowała na łące

Ciężarowa scania z przyczepą do przewozu mleka wylądowała na łące przewracając się na bok, wcześniej ścinając przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (15/16.10) ok. godz. 2.30. na trasie Czersk – Tuchola, w pobliżu jeziora Świdno.

Kierujący ciężarówką opowiadał jak doszło do zdarzenia. Pojazd jechał w kierunku Czerska. W pewnym monecie przez jezdnię - tuż przed przejeżdżającą scanią -  przebiegła sarna. Kierowca odbił odruchowo w lewo. Niestety w wyniku gwałtownego manewru ciężarówka z przyczepą złapała pobocze i sunąc przydrożnym rowem ścięła drzewo przewracając się na bok. Ostatecznie zatrzymała się na łące. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Interweniujący na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji. Odłączyli akumulatory oraz pocięli konary drzewa leżące na kabinie samochodu. Druhowie z OSP Czersk informują że nie doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem.

Cysterny były puste, mleko miało być dopiero zbierane od hodowców. Przyczepa nie przewróciła się.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.