17-02-20
Czersk. Do kompletu brakuje jeszcze silnik
Czerscy strażacy mają łódź ratunkową

Czerscy druhowie otrzymali łódź ratunkową z przyczepką do transportu. Nowy sprzęt kosztował 22, 5 tys. zł.  Gmina Czersk przekazała na ten cel 20 tys. zł, miejscowa OSP 2,5 tys. zł.

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się zalecenia, aby jednostki znajdujące się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (m.in. Czersk) dysponowały sprzętem do ratownictwa wodnego. W związku z tym powstała potrzeba zakupu łodzi.

- Łódź jest wyposażona w deskę ratowniczą, bojkę, koło ratunkowe, drobny osprzęt, wiosła, pasy mocujące, itp.  Do kompletu brakuje nam silnik, który jest stosunkowo drogi, bo kosztuje kilkanaście tysięcy złotych  – mówi Stanisław Leszczyński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku.

- Ochotnicza Straż Pożarna w Czersku dysponuje coraz nowocześniejszym i coraz bardziej specjalistycznym sprzętem. Teraz do jej wyposażenia doszła łódź ratownicza, która może być wykorzystywana zarówno na akwenach wodnych, jak i na rzekach. Do jej napędu potrzebny jest jeszcze silnik spalinowy. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami jednostki i gminy doprowadzimy do jego zakupu – mówi Przemysław Biesek – Talewski, burmistrz Czerska.

(red)
Fot. Urząd Miejski w Czersku

Dziś (17.02) nowy nabytek oglądał burmistrz Czerska:
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.