20-05-20
Powiat chojnicki. Dyrekcja wyjaśnia
Czerszczanin chciał skorzystać z toalety
w chojnickim SOR, trafił na stację paliw


Do redakcji zgłosił się czytelnik, który opowiedział sytuację z ubiegłego tygodnia, która miała miejsce na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Chojnicach. Mężczyzna trafił do chojnickiej lecznicy po tym jak upadł w domu i prawdopodobnie zwichnął sobie rękę, która mu cały czas puchła.

Czerszczanin wyjaśniał po wypadku (14. 05), że najpierw udał się do polowej izby przyjęć zlokalizowanej przy chojnickim szpitalu, gdzie po wstępnym wywiadzie powiedziano mu, iż ma stanąć na zewnątrz szpitala przy drzwiach prowadzących do SOR i nacisnąć dzwonek. Tak uczynił. Po ok. 15 minutach ktoś otworzył mu drzwi i powiedział, że trzeba nadal czekać, więc czekał. Po około 45 minutach chciał skorzystać z toalety (jest po resekcji żołądka, po chorobie nowotworowej). Wszedł na korytarz prowadzący do SOR, gdzie spotkał osobę, chyba ratownika, od którego usłyszał, że ma opuścić placówkę i czekać nadal. Tłumaczył, że musi natychmiast skorzystać z toalety, jednak pracownik medyczny był nieugięty. Ostatecznie czytelnik udał się na stację paliw, gdzie skorzystał z toalety. Z urazem ręki chciał udać się w dniu 15 maja  do starogardzkiego szpitala, ponieważ w tym mieście miał umówioną inną wizytę.

Na rozmówca, mówił, że drzwi główne do chojnickiego szpitala też były zamknięte, w polowej izbie przyjęć również nie było toalety, więc jest otwarte pytanie do dyrektora chojnickiego szpitala – gdzie mają skorzystać z toalety oczekujący na zewnątrz placówki do np. Szpitalnego Oddziału Ratunkowego? Czy pojawi się doraźnie przy obiekcie np. toaleta przenośna typu TOI TOI?

Mężczyzna poinformował redakcję, że chce złożyć skargę na pracownika medycznego, który kazał mu opuścić szpital.

W ubiegłym tygodniu poprosiliśmy o odniesienie się do sprawy dyrektora chojnickiej placówki medycznej.

„Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach informuje, że wejście główne do szpitala otwarte jest każdego dnia od godz. 6.00 do godz. 20.00. Toalety dostępne są w holu głównym szpitala.” – brzmi treść odpowiedzi, która dotarła dziś (20.05) do redakcji z chojnickiego szpitala.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.