19-03-19
Gm. Czersk. Burmistrz chce uzyskać odpowiedź od mieszkańców sołectwa Rytel
i Zapędowo
„Czy jesteś za podziałem Gminy Czersk
i utworzeniem Gminy Rytel?”

Burmistrz Przemysław Biesek – Talewski wnosi na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Czersku (26 marca br.) projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych dotyczących podziału gminy Czersk. Włodarz proponuje, aby 26 maja br. mieszkańcy sołectwa Rytel i Zapędowo odpowiedzieli na pytanie: „Czy jesteś za podziałem Gminy Czersk i utworzeniem Gminy Rytel?”.

Biesek – Talewski chce, aby konsultacje w dniu 26 maja były poprzedzone upowszechnieniem informacji na temat konsekwencji podziału gminy Czersk. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy m.in., że zasadne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych w celu zbadania rzeczywistego poparcia mieszkańców dla inicjatywy podziału gminy Czersk i utworzenia dwóch odrębnych jednostek samorządu terytorialnego.

Zapytaliśmy włodarza m.in. o lokalizację miejsc, gdzie będą wyrażane opinie mieszkańców. Ponadto pytamy - czy informacja na temat konsekwencji podziału gminy Czersk poprzedzająca konsultacje w dniu 26 maja br. będzie przygotowywana wspólnie z komitetem ds. przywrócenia gminy Rytel? Czy w materiałach, które będą upowszechniane znajdzie się również miejsce na stanowisko, dane wspomnianego komitetu?

Odpowiedzi – po ich otrzymaniu – opublikujemy w portalu.

(red)

Poniżej treść projektu uchwały w sprawie konsultacji:


 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.