18-12-18
Gm. Czersk. DKK Rytel
Spotkanie literackie z Anną Sakowicz

W piątkowe popołudnie, w dniu 07.12.2018 r. członkowie rytelskiego Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyli we wspaniałym spotkaniu z pisarką Anną Sakowicz, które odbyło się w dawnej leśniczówce w Wirtach, w której obecnie działa agroturystyka „Pod Jeleniem”.

Moderator Dyskusyjnego Klubu Książki Małgorzata Kowalewska-Remisz wraz z uczestnikami otrzymali zaproszenie od samej autorki, właścicieli leśniczówki - Pani Sylwii i Pana Adama, oraz działu promocji gminy Zblewo na pięknie przygotowane spotkanie autorskie.

Miejsce spotkania z Anną Sakowicz zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż właśnie w tej starej leśniczówce w Wirtach toczy się akcja najnowszej powieści Anny Sakowicz pt. „Postawić na szczęście".

Anna Sakowicz to pisarka, która specjalizuje się w powieściach obyczajowych. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Żółta tabletka”, wydanym w 2014 roku. Niedługo potem ukazała się „Złodziejka marzeń”, pierwsza część tak zwanej trylogii kociewskiej. Dwie kolejne części serii to: „To się da!” z 2016 oraz „Już nie uciekam”, z 2017 roku. Inne książki autorstwa Sakowicz to „Szepty z dzieciństwa” z 2015 roku oraz wydane w 2016 roku „Niedomówienia”. W 2017 roku wznowiono również debiut literacki pisarki, który wydano pod tytułem „Żółta tabletka plus”.

Pani Anna jest też autorką książki dla dzieci „Leniusiołki”.

Od 2012 r. pisarka mieszka w Starogardzie Gdańskim, skąd pochodzi jej mąż.

Podczas piątkowego spotkania wszyscy miłośnicy literatury pięknej, no i oczywiście książek pani Anny Sakowicz mieli możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z pisarką. Pani Anna, osoba niezwykle ciepła, otwarta i sympatyczna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swoich książkach, pracy twórczej, trochę o życiu osobistym i planach pisarskich. Jednak najwięcej, z tego względu, że znaleźliśmy się w miejscu będącym miejscem akcji powieści, pisarka mówiła o książce „Postawić na szczęście”, jej bohaterkach i problemach w niej poruszonych.

Na zakończenie uczestnicy spotkania posiadający książki pani Ani otrzymali autograf z dedykacją. Spotkanie z Anną Sakowicz, w pięknych, klimatycznych pomieszczeniach starej leśniczówki, w kameralnym gronie, było naprawdę pełne uroku, wręcz magiczne.

Dla miłośników książek była to wspaniałe, niezapomniane przeżycie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ani Sakowicz, właścicielom leśniczówki - Pani Sylwii i Panu Adamowi, oraz działowi promocji gminy Zblewo za zaproszenie i że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu przy pięknym klimatycznym nastroju za co serdecznie dziękujemy.

Moderator Małgorzata Kowalewska-Remisz oraz uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu

mat. K. Ż.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.