5-03-18
Gm. Czersk. Zdarzenie na trasie Czersk - Gutowiec
Drzewo spadło na berlinkę. `Widziałem jak przechyla
się i leci na jezdnię,  ale niestety nie mogłem
już uniknąć zderzenia`


O szczęściu w nieszcześciu może mówić kierujący fordem transitem, który wczoraj (4.03) wjechał w powalone drzewo leżące na berlince na wysokości m. Nieżurawa (trasa Czersk – Gutowiec). Szoferowi nic się nie stało, o własnych siłach opuścił uszkodzone auto.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 21.00 (zdjęcia poniżej). Przypomnijmy, w regionie silnie wiało. Drzewo spadło tuż przed maską nadjeżdżającego auta, podążającego w kierunku Chojnic.

- Widziałem jak przechyla się i leci na jezdnię (z lewej strony  - przyp. red.) , ale niestety nie mogłem już uniknąć zderzenia. Chciałem jeszcze uciec, zminimalizować uderzenie. Odruchowo odbiłem kierownicą w lewo, jednak i tak wpadłem przodem samochodu w powalone drzewo tarasujące całą drogę – mówił tuż po zdarzeniu kierowca busa.

Na miejscu interweniowały służby, strażacy uprzątnęli drzewo z berlinki. W czasie prowadzenia akcji droga krajowa nr 22 była zablokowana.

(red)
Fot. KP PSP Chojnice, (red)

Uwaga, w regionie silnie wieje – zobacz aktualne ostrzeżenia meteorologiczne - TUTAJ

Zobacz również:
`Drzewo spadło na samochód w trakcie jazdy... Trasa Czersk - Klaskawa (FOTO)`


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.