11-09-19
Gm. Czersk. Dziś wznawia pracę poradnia kardiologiczna w czerskim SP ZOZ
Pacjentów będzie przyjmował kardiolog z Trójmiasta

Dziś (11.09) po raz pierwszy, po przerwie, mieszkańcy gminy Czersk będą mogli w czerskim SP ZOZ skorzystać z porady kardiologa. Jak informuje dyrektor placówki – Hanna Jasińska – ilość dni, w których będzie przyjmował kardiolog, będzie dostosowana do potrzeb pacjentów.

Lekarz pochodzi z Trójmiasta, jest doświadczonym kardiologiem, który pracował na oddziałach kardiologicznych oraz w poradniach specjalistycznych. Na dzisiejszy dzień zapisały się do niego 24 osoby, kolejnym dniem przyjmowania pacjentów będzie 23 września. Dyrektor SP ZOZ informuje, że kardiolog będzie też przeprowadzał badania przy użyciu sprzętu będącego na stanie placówki, tj. echo serca, EKG, holter ciśnieniowy i EKG, próbę wysiłkową, a także zakupionym niedawno spirometrem.  Badania mają być kompleksowe.

Poradnia będzie finansowana z budżetu gminy Czersk i będą mogli z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy, nie tylko zapisani do SP ZOZ-u. Wystarczy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Zapisywać się można w rejestracji SP ZOZ.

(red)Pacjenci będą przyjmowani w gabinecie SP ZOZ wyposażonym w odpowiedni sprzęt.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.