28-03-19
Powiat chojnicki. Egzaminy na prawo jazdy w Chojnicach
Egzaminatorzy będą sprawdzać

Jutro (29.03.) przez kilka godzin w Chojnicach będą gościć egzaminatorzy z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Szkoda tylko, że przyjadą … w najlepszym momencie, czyli poza godzinami szczytu.


Jutro od 9.00 w Chojnicach można spodziewać się gości z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Wizyta będzie służyła zapoznaniu egzaminatorów z infrastrukturą drogową miasta i otoczenia – informują w starostwie. Po ulicach będzie jeździć siedem samochodów osobowych, trzy samochody ciężarowe oraz jeden autokar.

Szkoda tylko, że goście zjawią się w Chojnicach o godz. 9.00, a więc po najgorszym rannym zakorkowaniu miasta – m.in. ronda Solidarności i innych najważniejszych rond czy skrzyżowań. Egzaminatorzy wyjadą stąd po godz. 13.00, a więc przed kolejnymi korkami o godz. 14.00 czy 15.00. A mogliby na własnej skórze przekonać się, jak jeździ się po Chojnicach przed godz. 8.00, jak jedzie się Lichnowską czy Dworcową po godz. 14.00 czy 15.00, jak wyjeżdża się ze Swarożyca przy ChCK w lewo…. A niestety, pasa ruchu nie da się w Chojnicach zmienić....

Szkoda, że tego nie sprawdzą, bo gdy w Chojnicach będą już egzaminy , które co prawda można organizować poza godzinami szczytu, to i tak przyjadą tu nie tylko egzaminatorzy i zdający egzamin, ale będzie też kilkanaście a nawet kilkadziesiąt osób w „elkach” uczących się jeździć. I znając życie będą od rana do popołudnia. A wtedy chyba warto przesiąść się na rower, bo jest ryzyko, że miasto będzie jednym wielkim korkiem...

(olo)

Zobacz również artykuł:
"Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego będzie miał filię i plac egzaminacyjny w Chojnicach. Pierwsze egzaminy już w 2019 roku"

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.