18-02-20
Gm. Czersk. `W poniedziałek zamontowano tabliczki`
Gajowa jest już tylko jedna

W poniedziałek zostały zamontowane nowe tabliczki oznaczające ulice w Czersku. Gajowa jest więc już tylko w sołectwie Złotowo.

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Czersku radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany nazwy ulicy Gajowej w Czersku. Wnioskowali o to w szczególności od kilku lat mieszkańcy sołectwa Złotowo, gdzie również jest ulica o takiej samej nazwie. Często występowały problemy w dostarczaniu przesyłek, a nawet kierowcy tirów mylili trasę, bo nawigacja kierowała ich na ul. Gajową w Czersku –Czersk i Złotowo mają ten sam kod pocztowy. Zmiana okazała się więc konieczna i uzasadniona.

Dawna ulica Gajowa miała dwa niezależne od siebie odcinki. Podjęto więc decyzję aby każdy z nich miał swoją nazwę. Za patronów nadano im królów Polski z dynastii Jagiellonów – Władysława Jagiełłę i Zygmunta II Augusta. – W poniedziałek zamontowano tabliczki z nowymi nazwami tych ulic. Myślę, że od tej pory nie będzie już problemów z właściwym dostarczaniem przesyłek, czy dojazdem do firm produkcyjnych – mówi Przemysław Biesek-Talewski, Burmistrz Czerska. 

Urząd Miejski w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.